Nuosavo namo vėdinimo sistema

Vienas žmogus negali būti visų sričių žinovas, suprasti apie įvairias gyvenimo sritis. Taip yra visur, statybos ne išimtis. Įsirengint namus statybų eigoje kyla daug klausimų ir be specialistų pagalbos beveik neįmanoma išsiversti. Kuo daugiau informacijos surinksite ir geriau pasiruošite projektui, tuo mažesnė rizika suklysti ir vėliau taisyti padarytas klaidas. Kai kalbama apie namo vėdinimo sistemą, dauguma žmonių nelabai įsivaizduojas kaip ji atrodo, visiškai nesupranta kas tai yra rekuperatorius, ypač moterys, kurioms statybų temos retai kada būna įdomios. Dėl to negalima kaltinti žmonių, tiesiog reikia paaškinti kas tai yra, kaip tai veikia ir kokią iš to naudą gauna žmogus.

 

Seniau namo vėdinimo sistemą buvo įrasta projektuoti išdėstant kambarius aplink ventiliacinių angų vietas. Kiekvienam kambariui idealiu atveju reikėtų po vieną ventiliacinę angą kuri veiktų kaip ištraukiamoji. Kadangi langai buvo mediniai ir nesandarūs, to užtekdavo kad į namus pakankamai pritekėtų naujo or ir namuose nesikauptų perteklinė drėgmė.

 

Naujos statybinės medžiagos ir ypatingas dėmesys sandarumui dabar sukelia naujas problemas kurių ankčiau nebuvo. Patalpos tokios hermetiškos, kad jose trūksta oro, o tai jau susiję su eile kitų problemų kurios kyla dėl nevėdinamų patalpų. Tai ir kondensatas, bakterijos ir virusai, blogi kvapai ir kita. Ši situacija sprendžiama rekuperatoriaus įrengimu namuose. Rekuperatorius yra paprastas metalinis įrenginys kurio viduje valdomi iš lauko įeinančio ir iš vidaus ištraukiamo oro srautai. Jie tarpusavyne nesimaišo nes teka pro atskirus ortakius tačiau susiliesdami rekuperatoriaus viduje perduoda venas kitam šilumą. Jei to nebūtų, iš lauko atkeliavęs oras būtų per daug šaltas komfortiškai mikroaplinkai namuose, todėl jei reikia pašildyti iki reikiamos temperatūros, tai padaroma elektros pagalba. Taačiau nereikia pamiršti, kad tai labai mažos išlaidos nes rekuperatorius išsaugo beveik visą prarandamą šiluma. Jo pagrindinės naudos yra dvi – švaraus oro tiekimas ir šildymo sąnaudų sumažinimas. Be tų dalykų, savo namuose turi palankų mikroklimatą ir išvengiate daug visokių dirgiklių, tai dulkės, alergenai, žiedadulkės kurių mūsų namuose yra labai daug ir mes nežinome apie jų egzistavimą, bet jaučiame kad nuolat skundžiamės didesnės ar mažesnėmis sveikatos problemomis.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *