Laidojimo paslaugos Amerikoje: ekologijos keliu

laidotuves

Amerikoje laidojimo paslaugos greit gali pasipildyti viena reikšminga naujove – galimybe būti panaudotam, kaip trašai, reinkarnuotis į augalą, nors ir savo paties kieme.  Vašingtono valstijos gubernatoriui vietinis įstatymų leidėjas pasirašyti pateikė projektą, kuriuo siekiama leisti žmogaus kūną kompostuoti ir naudoti mulčiui. Įstatymų leidėjas nurodo, kad šiuo metu laidojimo paslaugos yra toli nuo ekologijos ir mūsų dienomis tai yra be galo svarbu, kadangi ekologijos problema aštrėja senstant labiau išsivysčiusių valstybių visuomenei – mirštamumas didėja, o gimstamumas – ne. Viena įmonė Sietle, jei įstatymo projektas bus pasirašytas, teigia, kad jos  sąraše atsiras laidojimo paslaugos, kurias ji pati pavadino “natūraliu organiniu redukavimu” – velionio kūnas, neišskiriant nei kaulų, nei odos, būtų suskaidomas iki mažiausių dalelių – bakterijų.

Valstijos senatorius teigė, jog per daugelį metų laidojimo paslaugos ir technologijos beveik nepasikeitė, o daug aplinkosaugos problemų yra tiesiogiai susiję su kūno užkasimu, arba kremavimu. Kūnai yra balzamuojami aplinkai nuodingais tirpalais, karstai gaminami iš medžių, kuriuos būtų galima išsaugoti, taip pat naudojami brangieji metalai, be to, palaidotam kūnui yra skiriamas žemės plotas, kas keisčiausia – neribotam laikui, nors po dešimt – penkiolikos metų, nei iš karsto, nei iš kūno, ko gero, nieko nebūna likę. Norite žinoti, kiek kremavimo metu į atmosferą išmetama anglies? Nustebsite – net 20 kilogramų! Negana to, sudeginama apie 120 litrų kuro! Ir tai tik vienam kūnui. Įsivaizduokite, kaip teršiama gamta, kai kasdien kremuojami tūkstančiai!

Minėtos firmos įkūrėja teigia, jog „natūralus organinis redukavimas“ , arba tiesiog kompostavimas – tai tiesiog pagreitinta natūralaus objekto irimo versija. Šios paslaugos kaina gali siekti apie pusšešto tūkstančio JAV dolerių, o tai yra brangiau, nei kremavimas, tačiau pigiau, nei laidojimas karste. Velionio kūnas būtų suardytas bakterijų per maždaug 30 dienų dideliame, apie trijų metrų aukščio ir pusantro metro pločio inde, kuriame temperatūra pakiltų iki 65 laipsnių. Iš kūno likusį kompostą būtų galima panaudoti patiems, nors ir savo namo kieme, arba paaukoti organizacijoms, atsakingoms už aplinkosaugą. Šis gautas dirvožemis buvo ištirtas ir nustatyta, kad vietinius valstijos saugumo reikalavimus jis atitinka. Tikėtina, kad panašiu keliu tausojant gamtą greitu metu žengs ir Europa, o laidojimo paslaugos į savo „meniu“ įtrauks papildomą pasirinkimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *